تو که ویرانی خانه ام را می خواهی: خانه ات ویران باد

تو خبرها نوشته آمریکا و فرانسه سخنان ایران علیه اسرائیل را محکوم کردند.

خب گه خوردند که محکوم کردند. این همه اسرائیل داره ما رو تهدید می کنه که بهمون حمله می کنه، هیشکی محکوم نمی کنه. بعد اگه ما بگیم به اونا حمله می کنیم تروریست هستیم و خطرناک برای امنیت جهان.

شبیه این قضیه هست که همشون از جمله اسرائیل تسلیحات هسته ای دارن، تازه کلی پیشرفته تر از ایران. بعد می گن ما چرا داریم. اگه شما برای امنیتتون به سلاح نیاز دارید، چرا ما باید بی سلاح بمونیم تا راحت تر بزنید داغونمون کنید؟

یه حس نفرت از آمریکا و اسرائیل داره درونم به وجود میاد و روز به روز هم قوی تر می شه. حقی نمی بینم براشون که برا کشور من تعیین تکلیف کنند و مدام ببه بقیه بگن اجازه ی تجارت و خرید و فروش با ما دارن یا نه و مدام مارو تهدید به حمله کنند.

چرا آمریکا باید بقیه کشور ها رو جریمه مالی کنه برای تجارت با ایران؟ نه واقعا چرا؟ اصلا این حق کی و کجا برای آمریکا به وجود اومد که برای همه تعیین تکلیف کنه؟

Advertisements
این نوشته در ایران, از آنچه نمی دانیم ارسال شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

19 پاسخ برای تو که ویرانی خانه ام را می خواهی: خانه ات ویران باد

 1. meykade66 :گفت

  سلام دوست من
  بحث خوبی رو مطرح کردی و ت خود صبح حاضرم باهات بحث بکنم تا نقطه ای که یکی از ما قانع بشه . البته اگه حوصله اش رو داری
  اولا این که ما الان تو موضع ضعف هستیم و نباید کسی رو تهدید کنیم بلکه باید چهره مظلوم و حق به جانب به خودمون بگیریم و بر خلاف دشمن کسی رو تهدید نکنیم تا بتونیم افکار عمومی رو در سطح بیم المللی با خودمون همراه کنیم . با این تهدید هایی که ما می کنیم فقط بیش از پیش دشمن تراشی می کنیم و آب به آسیاب دشمن می ریزیم تا اینطوری سو استفاده و جبحه بگیره . با توجه به موضع گیریه ما تو سوریه و بحث هسته ای و موج تحریم ها ما تو موضع ضعف هستیم بلاشک
  پاراگراف دوم شما هم مغلطه ای هستش که سیستم داره ازش سو استفاده می کنه و ارزش بحث نداره دوست من . چرا که برای یک بار هم که شده این سوال رو از خودت بکن که چرا بین صد و فلان قدر کشور تو دنیا فقط ما باید با اسرائیل طبل دشمنی بزنیم و کار رو در این دشمنی به اینجا بکشیم ضمن این که نه همسایه هستیم و نه سابقه مناقشه تاریخی داریم که اگه بخوایم اینطوری نگاه کنیم دشمنای بزرگتری و شایسته تری می تونستیم برای خودمون پیدا کنیم . مثل روسیه و ترکیه که سابقه دار هستیم در جنگ و جدال با اون ها مخصوصا روس ها که تکه تکه خاک ما رو به جفا جدا کردن و در طول تاریخ دشمنیشون به ایران و ایرانی به همه ثابت شده و حالا ببین دست ما و امید ما به چه کسانی هست
  و اما حس نفرت . عزیزم مسبب این مشکلات آمریکا و جهان غرب نیست . اگه بخوای احساستی به قضیه نگاه کنی و تصمیم بگیری مورد سو استفاده قرار می گیری و بازیچه میشی . پر واضح هستش که منافع ملی برای سیاست مدارای غربی حرف اول رو می زنه پس این وظیفه هر کشوری هستش که منافع ملیش رو همسو با سایرین بکنه نه در تقابل با سایرین . این موقع هستش که تعامل به وجود میاد . کشور ها دوست و متحد میشن . تا زمانی که منافع اونم منافع ملی همسو باشه .حالا منافع گروهی نه ملت با منافع کوتاه مدت ملی روسیه همسو هستش که داره با کارت با قمار می کنه و ما رو تا آخر این بازی تا زمانی که این سمت بازی هستیم حول می ده . به پرتگاه به دره به سمت کره شمالی به سمت فقر به سمت درد به سمت جنگ تا زمانی که این کارت ارزش بازی داره باهاش بازی می کنه و زمانی که نداشت سرش معامله میکنه . این ما هستیم که باید بفهمیمکجای این بازی هستیم و جا بایستیم تا ضرر نکنیم بلکه سود هم ببریم . اردوغان مارمولک با اسرائیل تجارت می کنه معامله می کنه و بعد اون شو رو جلوی شیمون پرز اجرا می کنه . هم افکار عمومی هم منافع ملی این یعنی دو سر برد . اما ما هم در پشت و هم در جلو بازی دو سر باخت رو پیش گرفتیم البته دو سر باخت لزوما برای مردم شاید برای گروهی برد برد باشه .
  و اما پاراگراف آخر . عزیزم چون پول داره . چون قدرت داره و چون افکار عمومی رو داره . ما هم می تونستیم حداقل یکی از اینا رو داشته باشیم تا باهاش معامله کنیم و مردممون رو نجات بدیم اما ما سر همه این دارایی ها البته به مقدار ناچیزش و همچنین مردم و آینده سرزمینمون با کسان دیگر معامله کردیم و نتیجه اش رو هم داریم توعرصه بین المللی و کلاه برداری های علنی چین و روسیه از ایران می بینیم

  • goldeneverstand :گفت

   میکدهِ عزیز.. مرسی‌ از پاسخت. من بحث کردن دوست ندارم. شنیدن و فکر کردن دوست دارم. بحث باعثِ کدورت می‌شه و دل‌خوری. من نمی‌خوام نظر تو رو عوض کنم و عوض کردن نظر من هم خیلی‌ سخته. تو اگه ببینی‌ دشمنت با بقیهِ دشمن‌هات متحد شده، تا تورو از پا دربیاره، نمی‌گی ازش خوشم میاد، یا نمی‌گی حق داره، یا نمی‌گی برا منفعتش داره این کارو می‌کنه. و نمی‌گی قدرت و ثروت داره پس این حق رو داره که منو اذیت کنه. بلکه عصبانی‌ و بعد متنفر میشی‌. این تنها جواب کوچکی به کامنتت بود. گفتم که بحث دوست ندارم چون نمیخواهم دلخور شویم.

   • meykade66 :گفت

    سلام . نظر شما کاملا محترم هستش و این که هبچ بحثی لزوما نباید به قانع شدن یکی از طرفین منتهی بشه . من فقط یه خورده اون موقع توپم پر بود .من هیچ وقت نگفتم چون پول و ثروت و قدت داره پس حق داره به حقوق گروهی تجاوز کنه یا زندگی رو به عده ای تلخ و سخت کنه . من گفتم ابزارش رو داره و ازش استفاده می کنه . ما هم می تونستیم با عملکرد صحیح این ابزار رو داشته باشیم و درست و به موقع برای دفع جنگ روانی و اقتصادی الباقیه مسائل استفاده کنیم . نه این که هزینش کنیم برای جاهای دیگه و ملل دیگه .
    شاید من منظورم رو بد بیان کردم . من نه طرفداره غربم و نه از وطن خودم رونده . اتفاقا وطن پرست تر از خیلی های دیگه هستم محور بحث من با شما فقط این بود که باید مقصر رو شناخت و تنفر رو نسبت به اون ابراز کرد . یک حیوان وحشی همیشه وحشی هستش اما با درایت میشه از گزندش دور موند حتی میشه ازش استفاده کرد . حالا اصن شما فک کن اون حیوان وحشی دشمن ماست . آیا با درایت نمیشد مهارش کرد . آیا اگه شما پای پیاده وسط جنگل های آفریقا تو قلمرو شیر به خواست خودت قدم بزنی و خورده بشی مقصر شیر هستش ؟ اصن شما فک کن اون ها وحشی ترین موجودات روی زمین . با درایت میشد از گزندشون در امان ماند

 2. تـــکبــیــــــــــــــــر

  • goldeneverstand :گفت

   مرسی‌ از تکبیر! ولی‌ من دوست داشتم نظرت رو هم بدونم.

   • من تاسف میخورم ، تاسف به حال خودمون. به اینکه با حماقت، خودمون رو در موضع ضعف قرار دادیم، حرفت در کل درسته و دارن زور میگن و حرف زور شنیدن خیلی زور داره! «ولی از ماست که بر ماست»
    اونا ادای مدافعین حقوق بشر رو در میارن ولی کارخودشون رو میکنن و دنبال منافع ملی خودشون هستن. اما ما از مرگ و حمله و محو کشور فلان و … حرف میزنیم درحالی که هیچ گهی نمیتونیم بخوریم و بجای منافع ملی، دنبال منافع میلی هستیم!
    هر کشوری دنبال منافع ملی خودشه و برای این هدف خیلی چیزها رو پایمال میکنه از جمله حقوق دیگران، اما این مملکت ما رفتارش بر اساس منافع ملی نبوده و نیست و با اصرار و لجاجت حقوق که هیچ، عمر مردم خودش رو تلف کرده و میکنه…. فقط میتونم تاسف بخورم…

  • goldeneverstand :گفت

   ه دو جشم عزیزم. من فکر نمی کنم آنقدرها هم غرب به فکر منافع «ملی» خودش باشد. مثلا آمریکا، این همه آدم را می فرستد به جنگ در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر. این یعنی کشته شدن این آدم ها. پس آمریکا نگران شدن آدم هایش نیست. ارتفاقی که می افتد برای حفظ قدرت و افزایش ثروت خود سیاسمتداران و کسانی که مستقیما در راس تصمیم گیری هستند است. درست است که برخی از مردم در آمریکا رفاه بیشتری دارند، اما در مورد این تحریم ها فقط منافع خود افراد راس امور مطرح است.
   کاری که آمریکا داره می کنه شستشوی مغزهاست. مثلا یه فیلم «24» می سازه. که تو اون مدام داره دنیا رو نجات می ده. و مدام دنیا در خطره. به خصوص از جانب آسیایی ها. خب این یعنی propaganda. همین فیلم ها و همین تبلیغات باعث می شه وقتی آمریکا شرکت های مختلف رو فقط به خاطر تجارت با ایران جریمه ی مالی میکنه، هیچ نگه آخه به آمریکا چه ربطی داره و چرا اصلا این جریمه باید بره تو جیب دولت آمریکا. این خیلی دردناکه که مردم دیگه فکر هم نمی کنن. انگار همه خواب و خمارند.

   • آره دقیقا
    مردم بدبخت وسط بازی قدرت این سیاست مدارا گیر کردن. فرقی هم نداره ایران باشه یا امریکا
    ولی تو کشورهایی که رسانه ای به معنای واقعی وجود نداره، حماقت سیاست مدارا وسیع تره و ضررش هم برای مردم بیشتره.

   • meykade66 :گفت

    کاملا درسته . چرا باید بره تو جیب دولت آمریکا ؟؟؟؟ . متاسفانه رفتار و تندی ما برای اون ها در آمد زا هستش و برای مردم ما هزینه بر !!!

 3. محمد رضا :گفت

  فهمیدم در هیچ کجای این دنیا جایی برای حقیقت و حق نیست …
  مهم تر از مقصر این بازی تلخ، مردمان بی گناهی هستند که در طول تاریخ بازیچه شده و زندگی شان به فنا رفت …
  دنیای غرب هم از حقوق بشر برایش مهم تر، حقوق مادی یکسری شرکت ها و آدمهاست 😦

 4. سمن :گفت

  یعنی واقعن پایه حرفتم ها!

 5. mErsAd :گفت

  اولا که واقعا تکبیر داشت ، و اما بعد .
  هیچ کشوری حق نداره خودش و اقای دنیا بدونه ( با اینکه رسما و قلبا امریکا و دوست دارم و سیاست هاش و تحسین و میکنم و حتما باید ازشون خیلی چیزا و یاد بگیریم) ، ایران هم بعد از انقلاب 57 دیگه در موضع ضعف نبوده و نیست
  و به قول یکی ، وجود اسرائیل توهین به بشریت هستش ، واقعا نمیدونم به چه رویی میان از این حرفا میزنن؟

 6. تلخك :گفت

  متاسفانه این فقط موضع آمریکا نیست و اکثر قریب به اتفاق کشور ها علیه ما همین موضع رو دارند. البته یکی هم ممکنه بیاد و بگه این ها دولت ها هستند و خود ملت ها همشون عاشق ما هستن. به نظرم این از هنر ما است که با اینکه به کسی تجاوزی نکردیم انقدر قشنگ همه رو از خودمون متنفر کرده ایم. ولی اسراییل حداکثر منفور ما و چند کشور عربیه و آمریکا هم محبوب تمام قلوب
  در کل یه ضرب المثلی هست که میگه هر که باد بکارد طوفان درو می کند و اینا..
  حالا چی شد زدی تو سیاست؟

 7. yorgunqarpiz :گفت

  یه کامنت نامربوط!
  تو پلاس کی هستی تو؟!!!!
  با تشکر از وقتی که در اختیارم نهادید!!!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s